Кисень у транспорті

Кисень у транспорті

Кисень - невід`ємна складова людського життя. Дихання чистим повітрям є основою здорового способу життя і дозволяє уникнути багатьох захворювань і проблем зі здоров'ям. В даний час, забрудненість повітря є серйозною проблемою великих міст і має виражену негативну дію на їх населення.

Громадський транспорт є засобом регулярного пересування більшості міських жителів, а для багатьох з них час, витрачений на дорогу, складає по кілька годин на день. При цьому чистота навколишнього повітря залишає бажати кращого, а величезне скупчення людей піддає ризику отримання різних інфекційних захворювань.

Повітря на автомобільних дорогах містить велику кількість вихлопних газів, до складу яких в найбільших концентраціях входять оксиди азоту, вуглецю, сірки, альдегіди, сполуки свинцю та інших важких металів. Дихання таким повітрям має виражену токсичну дію. Це сприяє розвитку захворювань дихальної і серцево-судинної систем. Також це ускладнює перебіг хронічних захворювань бронхо-легеневої системи: хронічних бронхітів, обструктивних захворювань легень. Постійне потрапляння в організм токсичних речовин має канцерогенну дію. При цьому підвищується ризик розвитку онкологічних захворювань і в першу чергу раку верхніх дихальних шляхів і легенів.

Але це все, так звані, віддалені наслідки. Найперші дискомфортні відчуття - це запаморочення, відчуття браку повітря, потемніння в очах.

Дихання забрудненим повітрям протягом тривалого періоду часу знижує імунітет, підвищує ризик розвитку інфекційних захворювань. Особливо актуальною проблема є в зимово-весняний період в сезон епідемічного підйому захворюваності. Адже саме в громадському транспорті відбувається найбільша кількість контактів з людьми. При цьому підвищується ризик зараження гострими респіраторними захворюваннями, грипом і іншими хворобами, що передаються повітряно-крапельним шляхом. До того ж, присутність великої кількості людей в закритому, погано вентильованому салоні призводить до зниження концентрації кисню в і без того забрудненому повітрі. Тому, крім негативного впливу на здоров'я, дихання повітрям в умовах громадського транспорту швидко призводить до стомлюваності, зниження активності, а також підвищує загальний стресовий фон.

Необхідно, по можливості, уникати скупчень великої кількості людей, а також місць із забрудненим і запиленим повітрям. Однак, багатьом міським жителям доводиться здійснювати тривалі поїздки в громадському транспорті щодня. І це дійсно негативно позначається на стані їх здоров'я. Рішенням проблеми може стати застосування персонального балончика з киснем. Це дозволить убезпечити вас від негативного впливу забрудненого повітря і передачі інфекційних захворювань, а також додасть сил, зміцнить здоров'я і дозволить легше переносити тривалі поїздки громадським транспортом.